על חיי התרבות – במעוז חיים

1/5

הפעילות התרבותית במעוז, עוד מראשית הקמת הקיבוץ, הינה נדבך מרכזי בחיי החברה.

התכנים התרבותיים מקיפים את כל חלקי הקהילה: ילדים, נוער, צעירים ובוגרים - בימי חול או חג, מועד ואבל.

במעוז, חוגגים ומציינים את חגי ישראל - כל חג עם תוכנו אשר התגבש ברבות השנים והפך להיות מוכר וחביב בעיני החוגגים.  כאשר, בכל שנה – מתווספים תכנים או אמצעים חדשים – לתוכן הקיים

כך גם בימי אבל וזיכרון.האירועים מלווים במחול, שירה, קריאה, המחזה, סעודה, תהלוכה, מדרחוב, משחקים, חידונים ועוד – בהתאם לחג או המועד.

"קבלת שישי: מתקיימת מידי פעם במפגש מקומי "בקפה גלריה" עם הרצאה או שיחה המונחת ע"י בן/בת מעוז או מכר אחר לאנשי מעוז. יש גם ערבי שירה, סרט נושא ועוד.

בשבתות בבקר - בשבתות, אנו מתקבצים סביב תכנים מגוונים: עבודה משותפת בגינה הקהילתית (עם כיבוד, ארוחה או קפה), ביקור בבית הכנסת החדש, ישיבה על קפה בין הדשאים האדומים מכלניות, בילוי בקפה גלריה, טיולי משפחות ועוד.

ועדת תרבות במעוז – היא זו אשר מובילה את חיי התרבות הקהילתיים. הועדה מורכבת מאנשים שמעונינים ואוהבים לתת מרעיונותיהם, רצונם, הפקתם וזמנם הפרטי – בדרך של התנדבות . צוות זה נקרא: צוות מת"ת. שפירושו: מתנדבי תרבות מעוז. בראשם עומד\ת רכז\ת התרבות אשר מוביל ומנחה את פעילות התרבות במעוז.

משרד התרבות ומחסני התרבות – עמוסים "כל טוב" בציוד, ניירות וצבעים, כלים וצינורות, מסכים, מחיצות, במות, ריהוט ועוד ועוד.

המשרד – מהווה מוקד משיכה לכל החברים והתושבים אשר מוכנים לשתף פעולה ורעיונות בתחום התרבות במעוז או באירועים פרטיים משפחתיים.

התרבות במעוז הינה דינמית ויוצרת כל העת רעיונות והצעות להפקה, ושואבת את כוחה מחיי היום-יום במעוז.

איילת אריאלי.