שווה צפייה

מחנה ארגון 2014 יוצא לדרך!

"מחנה ארגון" מס' 50 + - יוצא לדרך ב- 12.10.

המסורת המקסימה הזו שהחלה לפני שנים רבות (אולי משנת 1963) "הומצאה" ע"י מספר מדריכים של חברת הילדים כשעדין היה בית הספר כולו - במעוז וחברת הילדים היתה מרובת ילדים ונערים והיוותה מרכז חיי החינוך של מעוז. הרעיון המרכזי היה – גיבוש חברת הילדים, שימת דגש על אחריות אישית, דוגמא אישית, הוויה חברתית, הנחיית נערים בעבודת הילדים הקטנים, הנחלת ניהול תוך כדי עזרה הדדית, פתיחה חגיגית של שנת הלימודים וקבלת פני כתה ב' למסגרת חברת הילדים (ילדי כתה א' היו עדין במסגרת הגן).

במהלך כל השנים מהפעם הראשונה – קיימנו את המפעל המיוחד הזה ללא כל הפסקה. אפילו בתקופת ההתשה או בימים של בעיות ביטחוניות בארץ – התקיים מחנה ארגון. מעוז, הינה היחידה מכל הקיבוצים בארץ – שמקיימת את "התופעה" הזו ששמה "מחנה ארגון".

בוגרי החינוך במעוז מאז ועוד היום – "נלחמים" על רצונם להשתתף באופן פעיל "במחנה הארגון" ומנחילים דרך השתתפותם זו (גם כהורים וגם כחיילים בשרות סדיר עדין) את המורשת המיוחדת של "מחנה ארגון".

כל הכבוד לצוות החינוכי, למנהלי המחנות לאקונומים, למנחי המשחקים והספורט הטבלאי, לסיירים ועובדי השטח הרבים שמתקבצים ובאים ממרחקים. בהצלחה – מכולנו בבית ! נבוא לבקר בערב "ביקור הורים".

mahane.jpg

#מחנהארגון

פרסומים אחרונים